Stanica wodna w Wiślince

Na początku przyszłego roku w Wiślince rusza budowa stanicy wodnej. Ten nowoczesny obiekt będzie oddany do użytku w lipcu 2013 r. Nad brzegiem Martwej Wisły powstanie kompleks rekreacyjno – szkoleniowy . Znajdzie się tam pomost cumowniczy dla 8 jednostek, stumetrowy hangar dla sprzętu pływającego, dźwig, a także mniejsze pomosty przeznaczone dla jachtów, łodzi motorowych i kajaków. Na tym jednak nie koniec – zmotoryzowani znajdą tam duży utwardzony plac z parkingiem , pojawi się również wiata rekreacyjna z miejscem na ognisko.

Zarówno pomosty, wiaty jak i nabrzeże będą oświetlone. Pojawi się również zaplecze socjalne i sale, w których odbywać się będą szkolenia teoretyczne. Pomyślano również o osobach niepełnosprawnych – na terenie stanicy powstanie przystosowany dla nich specjalny trap, dzięki któremu bezpiecznie i szybko dostaną się na każdą

jednostkę pływającą.

Dzięki tej inwestycji pojawią się nowe, ciekawe szanse edukacyjne dla dzieci i młodzieży . Stanica ma stać się elementem kształcenia wodniackiego uczniów ze szkół gminnych. Miejsce wybrane pod budowę nie jest przypadkowe.

Okoliczny akwen jest dość płytki a co za tym idzie bardziej bezpieczny dla osób które rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Zapewne nie tylko dla dzieci stanica będzie ciekawym miejscem. W Wiślince brakuje miejsca gdzie mieszkańcy mogliby się spotkać, coś wspólnie zrobić. Może to nowe miejsce rozbudzi potrzebę, a jednocześnie da możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu całym rodzinom. Oprócz tego, z całą pewnością, taki nowoczesny obiekt zwiększy atrakcyjność Wiślinki – zarówno turystyczną jak i inwestycyjną.

 
Comments

No comments yet.

Leave a Reply

*