Spin 2021

Stowarzyszenie „Towarzystwo Dolina Raduni” przeprowadzi cykl zajęć sportowych „Spinning rowerowy 2021” pod kierunkiem instruktora Piotra Gołębiowskiego.

Trener przeprowadzi 18 zajęć treningowych na rowerach spinningowych w klubie fitness w celu poprawy kondycji fizycznej, promocji zdrowego trybu życia oraz integracji społecznej.
Zajęcia będą zrealizowane w wynajętej sali klubu NH Fitness, ul. Klasyczna 2 w Borkowie.

Spinning to forma rekreacji o charakterze wytrzymałościowym dla amatorów dwóch kółek o różnym stopniu zaawansowania, przeprowadzane na specjalnie przygotowanych rowerach stacjonarnych pod opieką trenera. Muzyka – odpowiednio dobrana przez instruktora – narzuca tempo jazdy. Wiąże się ono z imitacją ukształtowania terenu: są odcinki, gdy uczestnicy jadą po płaskiej nawierzchni oraz takie, gdy będą pedałować z góry i pod górę. Dzięki temu za każdym razem można wybrać się w zupełnie inną trasę. Spinning pozwala na spędzenie czasu w miłej atmosferze uczestników zajęć i jednocześnie poprawia kondycję i zdrowie. Jazda na rowerze stacjonarnym w postaci spinningu to również wysiłek aerobowy (tlenowy), a więc korzystnie wpływa na układ oddechowo-krążeniowy. Regularne treningi poprawiają kondycję fizyczną i wzmacniają odporność organizmu. Pomaga także zredukować cellulit i rozstępy. Podczas jazdy intensywnie pracują nogi, brzuch, biodra i pośladki – ukrwienie tych partii ciała sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Dzięki ćwiczeniom wzmacniane są mięśnie, ale także redukowane są zbędne kilogramy i harmonijnie dokonuje się modelowanie sylwetki.

Zajęcia skierowane będą zarówno dla osób, które chcą rozwijać swoją aktywność w okresie jesiennym i dla osób, które dopiero zaczną swoją przygodę ze sportem. Zajęcia grupowe stanowią dla uczestników dodatkową motywację, a także pełnią rolę integracyjną. Odbiorcami może zostać młodzież i osoby dorosłe, także w wieku dojrzałym.

Drugą częścią projektu będzie rajd rowerowy otwarty dla wszystkich chętnych. Impreza rowerowa odbędzie się przy wykorzystaniu prywatnego sprzętu rowerowego uczestników.

Piotr Gołębiowski jest mieszkańcem Straszyna, przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 37 lat. Obecnie prowadzi zajęcia na rowerach stacjonarnych w klubie ZDROFIT w Gdańsku przy ulicy Przywidzkiej 9c. Pierwszą aktywnością były zajęcia na rowerach stacjonarnych. Po schudnięciu 50 kg i udowodnieniu sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych postanowił zarazić swoją nową pasją innych. Mocna jazda w rytmie rockowych i bluesowych utworów to podstawa jego zajęć.
Zajęcia spinningowe prowadzi od 2014 roku. Oprócz spinningu jego główną aktywnością stało się bieganie. Rocznie pokonuje tysiące kilometrów po leśnych ścieżkach i na bieżniach w klubie. Starty w zawodach rozpoczął od krótszych dystansów, aby ostatecznie zmierzyć się z dystansami maratońskimi oraz ultra. Upór w dążeniu do celu, przekonanie że chcieć to móc, to podstawa jego nowego życia po 40. Taką postawę chce przekazać uczestnikom projektu.

Zadanie dofinansowane ze środków gminy Pruszcz Gdański.