Nowa dyrektorka Szkoły Podstawowej w Straszynie od 1 września 2017r.

We wtorek, 9 maja br. odbył się konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Straszynie. Koncepcje funkcjonowania i rozwoju naszej szkoły przedstawiło siedmioro kandydatów, w tym dotychczasowa pani dyrektorka Lubica Ząbkiewicz.
Jedenastoosobowa komisja składająca się z przedstawicieli: gminy Pruszcz Gdański (2 pracownice referatu oświaty i 1 radna – przewodnicząca komisji oświaty Rady Gminy), kuratorium (2 os.), związków zawodowych (2 os.: NSZZ Solidarność i ZNP), Rady Rodziców (2 os.: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) i Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół w Straszynie (2 os.), wybrała większością głosów nową dyrektorkę – panią Renatę Jelińską na nową, 5- letnią kadencję. Obowiązki dyrektorki szkoły zostaną przejęte z dniem 1 września 2017r.


W imieniu społeczności Straszyna dziękujemy obecnej pani dyrektorce Lubicy Ząbkiewicz, za ogrom włożonej pracy w rozwój Zespołu Szkół w Straszynie. Wysoki poziom nauczania oraz świetne wyniki w sporcie naszych uczniów to niewątpliwie również zasługa jej 10 – letniej pracy.

We wrześniu będziemy witać nową dyrekcję. Mgr Renata Jelińska (l.44) od sześciu lat mieszka w Straszynie. Z wykształcenia pedagog, ukończyła również studia podyplomowe w kierunkach: Polityka i zarządzanie oświatą, Zarządzanie jakością i techniki ewaluacyjne w edukacji, a obecnie studiuje logopedię. Jej hobby to między innymi ceramika, muzyka, haft krzyżykowy, różnorodne prace plastyczne oraz jazda na rowerze. Często dojeżdża rowerem do szkoły podstawowej w Gdańsku (dzielnica Chełm!), gdzie pracuje na stanowisku zastępcy dyrektora.
Mówi, że ma pomysł na wspaniałą szkołę i zamierza go zrealizować w Straszynie!

Uczniowie, rodzice, nauczyciele i cała społeczność straszyńska trzymają kciuki za powodzenie planu.
Rok szkolny 2017/2018 to nowe wyzwania. Szczególnie, że wprowadzona zostanie nowa podstawa programowa w nowym systemie nauczania.

Przed nami jeszcze w tym roku szkolnym VI Strasznie Fajny Dzień Dziecka w Straszynie, który odbędzie się wraz z Paraolimpiadą w sobotę 3 czerwca br. Wracamy z imprezą na boisko szkolne.

Irena Narożnowska – Sudoł

 
Comments

Pani Dyrektor jest kobietą, więc w tytule wypadałoby przynajmniej odmienić pierwszy wyraz na „nowa”.
Pozdrawiam

Słuszna uwaga, dziękuję 🙂

Leave a Reply

*