Straszyn, 30 sierpnia 2022

Informacja prasowa

Eko-wyzwania, promowanie niekonsumpcyjnej postawy, życie w duchu zero waste to idee, które przyświecają projektowi. Zakładamy kontynuację warsztatów w formie otwartych klubów samopomocowych działających w świetlicach wiejskich gminy Pruszcz Gdański. Po zakończeniu projektu 10 maszyn do szycia pozostanie do naszej dyspozycji!

Warsztaty szycia MOCNI W SZYCIU ruszą niebawem w gminie Pruszcz Gdański. Mieszkańcy skorzystają z nauki szycia pod okiem instruktora, posługując się zakupionymi w projekcie dziesięcioma maszynami do szycia. Projekt realizuje Stowarzyszenie „Towarzystwo Dolina Raduni” ze Straszyna w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Zajęcia będą się odbywały w październiku/listopadzie br. w Mediatece w Straszynie oraz w świetlicach wiejskich w Juszkowie i Cieplewie. Podczas spotkań warsztatowych uczestnicy zapoznają się z podstawami szycia, ze szczególnym uwzględnieniem re- i upcyclingu, czyli przerabiania niepotrzebnej odzieży w interesujące i modne kreacje. Aktualne trendy w modzie sugerują wręcz tworzenie za przysłowiowy grosik niebanalnych strojów, dodatków do ubrań i ozdób.
Zajęcia są skierowane do młodzieży od 16-tego roku życia, kobiet oraz mężczyzn zamieszkujących gminę Pruszcz Gdański. Organizator zapewni sprzęt i opiekę instruktora. Każdy uczestnik otrzyma kupon lnu do stworzenia własnego projektu.
Jesteśmy przekonani – mówi pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Grażyna Michalkiewicz-Goszczyńska – że niełatwe czasy kryzysu ekonomicznego i względy ekologiczne wzbudzą zainteresowanie mieszkańców samodzielnym szyciem. Eko-wyzwania, promowanie niekonsumpcyjnej postawy, życie w duchu zero waste to idee, które przyświecały mi podczas przygotowywania wniosku o dofinansowanie. Liczymy na kontynuowanie zajęć w formie otwartych klubów samopomocowych działających w świetlicach wiejskich gminy. Po zakończeniu projektu maszyny pozostaną z nami!
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” odpowiada na konkretne potrzeby danej społeczności lokalnej. Jest to więc precyzyjna pomoc, która będzie służyć mieszkańcom przez kilka lat – dodaje Goszczyńska. Szczegółowe informacje i relacje dotyczące warsztatów dostępne będą na stronie http://dolinaraduni.pl/mocni-w-szyciu-warsztaty-krawieckie/. Więcej informacji o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” dostępnych jest na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl

PSE, jako właściciel ponad 15 316 kilometrów linii oraz 109 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć, na terenach realizacji projektów inwestycyjnych oraz działań eksploatacyjnych uruchomiły ogólnopolski program dobrosąsiedzki „WzMOCnij swoje otoczenie”. Celem programu jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnego życia publicznego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, m.in. w obszarze aktywności fizycznej, bezpieczeństwa, edukacji, środowiska naturalnego i zdrowia. Ich beneficjentami są mieszkańcy gmin i powiatów.

Kontakt: Grażyna Michalkiewicz-Goszczyńska
tel. 501 44 88 12 lub e-mail: ggfotografia@o2pl