Droga między Juszkowem i Straszynem – będą rozmowy nt przebiegu drogi?

Ustalone spotkanie:

5 lutego 2014 o godz. 20:00 – spotkanie w świetlicy w Straszynie. Spotkanie będzie poświęcone planowanej drodze Straszyn – Juszkowo.

 

W nawiązaniu do niedawnego listu w sprawie wyrąbanej części lasu , otrzymaliśmy kolejną korespondencję od mieszkańca Straszyna. Jest on żywo zainteresowany przebiegiem planowanej drogi łączącej Straszyn z Juszkowem.

Czytelnik chciałby wywołać zebranie i konsultacje dotyczącej tej sprawy.  Będziemy informować o postępach w tej sprawie.

Miejsce planowanej drogi łączącej Straszyn i Juszkowo

Miejsce planowanej inwestycji. mapa pobrana z: maps.google.pl

 

Oto część korespondencji:

„[…]Teraz przez osiedle mieszkaniowe zostanie wykonany „skrót” łączący starogardzką i obwodnicę z Pruszczem Gdańskim. W pierwotnych założeniach (tak słyszałem droga miała być wybudowana wzdłuż obwodnicy aż do ronda z „biedronką” bez możliwości zjazdu do osiedla Straszyn). Przecież w myśl tłumaczenia przez władze gminy droga ta miała być alternatywną w przypadku zablokowania jedynej w Juszkowie. Mieszkańcy Juszkowa zaś uważają ją jako „skrót” do głównych dróg prowadzących jak wspomniałem w kierunku gdańska obwodnicy czy Starogardu. Ja przepraszam bardzo, ale pomysł wydaje się absurdalny. Władze Gminy chcą zafundować przejazd setek aut ludzi jeżdżących codziennie do i z pracy ? Setki busów z pracownikami od Kościerzyny, Starogardu po Gdańsk skończywszy ? Przepraszam że zapytam, ale kto to wymyślił ? Odciążyć ruch głównych dróg wokół Pruszcza przez osiedlową drogę w Straszynie ? A co z bezpieczeństwem, mieszkańców, dzieci chodzących do szkól, przedszkola, bawiących się na placu zabaw ? A co z hałasem, zwiększoną ilością emisji spalin ? A co z ryzykiem niestosowania się do przepisów ruchu drogowego – przecież policja nie pojawia się na osiedlowej drodze w celu kontroli prędkości czy trzeźwości kierowców. Pomijam fakt nadmiernej eksploatacji dróg, które w dużej części są jeszcze z płyt betonowych. Co mam mieszkańcom Straszyna gmina próbuje zafundować ? Do i tak ciągłe rozbudowywanego osiedla, nowych domów, bloków zwiększającej się liczbie ludności, pojazdów etc robią wycinkę lasu, chcą budować drogę która pod przykrywką awaryjnej czy alternatywnej zamieni całe osiedle w drogę skrótowo – przejazdową. Nie możemy się na to zgodzić, stąd trzeba podjąć inicjatywę o zmianie przebiegu tej drogi lub wstrzymaniu jej budowy. Liczę na nagłośnienie tej sprawy bo czasu  nie pozostało zbyt wiele. W marcu planowany jest przetarg na wykonanie tych prac.[…]”

 
Comments

Stek bzdur. Droga powstanie i bardzo dobrze, jak się wam nie podoba to wyprowadźcie się w Bieszczady, tam nikt wam nie będzie jeździł pod domami.

Leave a Reply

*