Wybieramy sołtysa i radę sołecką w Straszynie

Już jutro, w środę 25 lutego wybierzemy sołtysa Straszyna i nową radę sołecką. (zebranie o godz. 18 w szkole, sala gimnastyczna). To wybór gospodarza wsi i przedstawicieli wszystkich osiedli do rady sołeckiej. Zarówno funkcja sołtysa jak i radnych sołeckich jest funkcją czysto społeczną, nikt nie otrzymuje żadnej gratyfikacji za swoją pracę, ale dobrowolnie przyjmuje wiele obowiązków działania na rzecz mieszkańców wsi.

Niezmiernie ważne jest, aby sołtys potrafił łączyć mieszkańców, a nie dzielił, jak to zdarzyło się za krótkiego sołtysowania pani Karoliny Helmin­Biercewicz, odwołanej przez zebranie wiejskie olbrzymią większością głosów po roku sprawowania funkcji.

Sołtys Witold Płotka potrafił taką rolę spełnić i wielka szkoda, że z przyczyn zawodowych nie może pełnić jej dalej. Musimy zatem wybrać nowego sołtysa. Powinien być to człowiek dobrze znający problemy Straszyna, zakorzeniony w nim i posiadający cechy autentycznego społecznika.

Zdaniem ustępującej rady sołeckiej takim człowiekiem jest Jerzy Feliksiak, człowiek nie uwikłany w żadne spory lokalne, za to bardzo zaangażowany w rozwiązywanie problemów mieszkańców.

Był od trzech kadencji członkiem rady sołeckiej, w ostatniej – podsołtysem odpowiadającym za sprawy drogowe, odśnieżanie i bariery na drogach, np. walące się drzewa. Na osiedlu Przylesie, na którym mieszka od 1998 roku, zorganizował komitet osiedlowy dla budowy kanalizacji (mieszkańcy wpłacili 200 tys. zł) oraz gazyfikację osiedla też z własnych środków mieszkańców, podobnie z oświetleniem ulic Przylesia.

Jerzy Feliksiak jest człowiekiem bardzo aktywnym, społecznikiem z krwi i kości, i możemy go z pełnym przekonaniem rekomendować na funkcję sołtysa Straszyna.

Grażyna Goszczyńska

sekretarz rady sołeckiej

 
Comments

Ach to ta strona co to jej właściciele pozbyli się niewygodnej Pani Sołtys. Żali mi Was

Niepotrzebnie czuje Pan żal – nikomu to nie pomoże, ani nie przeszkodzi. Proszę o merytoryczne komentarze.

Witam.
Czy mozna prosic o mail do Pana soltysa? Chcialbym prosic o dopilnowanie sprzatania przy ul. Dworcowej. W szczegolnosci okolic sklepow (skarpy-na ktorych jest wiecej butelek niz ziemi) oraz plau zabaw.

Leave a Reply

*